| Product Family | SpeedMax™ XL Anti-Vibe |
|---|---|
| Pitch | .404" |
| Gauge | .080" |
| Drive Links | 91.0 |
| Bar Length | 30" |
| Tail Mount | S149 |
| Guide Bar Code | SMR |
| Sprocket Nose Tooth Count | 17.0 |
| Product UOM | Each |
|---|---|
| Weight (with Packaging) | 8.43 Lb |
| Net Weight Carton | 0.0 Lb |
Part# 752SMRDS149
This product is only available through retailers or servicing dealers.
Quick Links:
| Product Family | SpeedMax™ XL Anti-Vibe |
|---|---|
| Pitch | .404" |
| Gauge | .080" |
| Drive Links | 91.0 |
| Bar Length | 30" |
| Tail Mount | S149 |
| Guide Bar Code | SMR |
| Sprocket Nose Tooth Count | 17.0 |
| Product UOM | Each |
|---|---|
| Weight (with Packaging) | 8.43 Lb |
| Net Weight Carton | 0.0 Lb |